Το λογότυπο για τα 100 χρόνια από τη Γενοκτονία
των Ελλήνων του Πόντου Logo του Νίκου Λυγερού
Επιμέλεια Σοφία Ντρέκου
Μια σημαντική πρωτοβουλία ανέλαβαν οι μαθητές του Επαγγελματικού Λυκείου Λαγκαδά. Με αφορμή την επέτειο των 100 χρόνων από τη γενοκτονία των Ελλήνων του Πόντου, ζωγράφισαν στην είσοδο του σχολείου τους το επετειακό λογότυπο, το οποίο είναι βασισμένο σε σχέδιο του δρ. Νίκου Λυγερού.